5 września 2016

Rekomendacje

Narodowy Instytu Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w związku z potrzebą zabezpieczenia danych poufnych, a także by zapewnić kompleksową ochronę sieci komputerowej, podjął decyzję o zakupie zintegrowanego urządzenia UTM.

Na decyzję miały też wpływ problemy na poziomie sprawnego obsługiwania dużej liczby połączeń generowanych przez komputery w sieci LAN. W efekcie coraz częściej dochodziło do spowolnienia ruchu wychodzącego do Internetu. Instytut mierzył się również z problemem wirusów i spamu.

Na partnera który zajmie się wdrożeniem technologii FortiGate 200D wybraliśmy firmę IKARIA Sp. z o.o. Sp. k.. Przed zakupem produktu Ikaria pomogła nam w wyborze urządzenia, które najlepiej dopasuje się do potrzeb naszej sieci. Wynik testów potwierdził, że produkt spełnia wszystkie nasze oczekiwania co do funkcjonalności oraz wydajności.

Zainstalowanie rozwiązania FortiGate wpłynęło na wzrost komfortu korzystania z łącza do Internetu. Dzięki odfiltrowaniu niechcianego ruchu całkowicie zniknął problem spowalniania i blokowania przepływu danych do i z Internetu. System jest łatwy w konfiguracji i zarządzaniu. W razie problemu możemy liczyć na szybką odpowiedź z helpdesku Ikarii. Ogromną zaletą jest integracja wielu technologii w jednym urządzeniu, co znacząco ułatwia kontrolowanie, raportowanie i rozwiązywanie problemów. Jeżeli cokolwiek dzieje się w sieci, problem jest natychmiastowo zdiagnozowany i szybko wyeliminowany.

Podpis

Mochnik

Mochnik Sp. z o.o. Sp.k

Firma Mochnik Sp. z o.o. Sp. k.. podjęła decyzję o migracji na technologię FortiGate, ze względu na problemy z dotychczasowym rozwiązaniem, który nie było w stanie sprostać wymaganiom przedsiębiorstwa pod względem wydajności i efektywności. Poprzedni UTM – DRYTEK 5510 miał za słabą wydajność i „zatykał się”. Firma zmagała się również z problemami takimi jak wysycanie łącza i przestoje sieci.

Spośród wielu rozpatrywanych ofert, najlepszą zaproponowała Ikaria Sp. z o.o. Sp. k., integrator systemów bezpieczeństwa IT. Dzięki przeprowadzonym testom, zdecydowaliśmy się na rozwiązanie FortiGate 100D, które najlepiej spełnia nasze wymagania. Konfiguracja urządzenia oraz szkolenie zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie, zarówno merytorycznym jaki i praktycznym.

Obecnie firma zapomniała o problemach z czasów DrayTek 5510. Zarządzanie urządzeniem FortiGate nie przysparza żadnych problemów, nawet przy budowaniu skomplikowanych polityk. Technologia jest bardzo wydajna w stosunku do ceny. FortiGate 100D jest w zupełności wystarczający dla naszej firmy, a maksymalne obciążenie procesora, dobrze rokuje na przyszłość i zapewnia bezproblemową możliwość rozbudowy firmy o kolejne komputery.

Arkadiusz Kinas

Cartrack

Cartrack Polska Sp. z o.o.

Firma Cartrack zdecydowała się na zakup nowego rozwiązania bezpieczeństwa sieci, ze względu na problemy z brakiem pełnej kontroli nad użyciem łącza oraz zagrożeniem ostatnio bardzo powszechnymi cryptolockerami.

Przy doborze technologii nie skorzystaliśmy z naszego stałego dostawcy sprzętu, ale zdecydowaliśmy się znalezienie wyspecjalizowanej firmy z zakresu bezpieczeństwa IT. Nasz wybór padł na Ikaria Sp. z o.o. Sp. k. Po przeprowadzeniu wywiadu na temat potrzeb oraz specyfiki naszej sieci, Ikaria zaproponowała nam 2 urządzenia najlepiej odpowiadające naszej specyfice. Zdecydowaliśmy się na lidera rynku – firmę Forinet. W dogodnym dla nas terminie Ikaria udostępniła nam urządzenie testowe. Instalacja i wdrożenie wykonane zostały przez ich certyfikowanego inżyniera. Po wdrożeniu odbyło się szkolenie naszego administratora.

Korzyści jakie płyną z wdrożenia systemu to przede wszystkim zwiększenie poziomu bezpieczeństwa sieci LAN, łatwa możliwość analizowania zagrożeń, filtrowanie stron WWW i ochrona przed wirusami i spamem. Bardzo ważną zaletą jest zintegrowane zarządzanie systemem bezpieczeństwa i jego skalowalność. Szybki i bezproblemowy proces wdrażania również okazał się dodatkowym atutem technologii FortiGate, a jego prosta obsługa i interface pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu.

Bartłomiej Nitka